Štvrtok, 28. október 2021
Jasno  3,9 °C
Mimoriadne správy

Poľskú uhoľnú baňu Belchatów zasiahol požiar, zasiahnuť muselo trinásť hasičských jednotiek

 Webnoviny  22. máj 2021  180
Poľskú uhoľnú baňu Belchatów zasiahol požiar, zasiahnuť muselo trinásť hasičských jednotiek

22.5.2021 (Webnoviny.sk) - Trinásť hasičských jednotiek bojuje s požiarom dopravníka v poľskej najväčšej lignitovej bani Belchatów. Požiar vypukol v sobotu na poludnie a do oblasti vyslal veľké mračná čierneho dymu.

Hovorca hasičov v Lodžskom vojvodstve Jedrzej Pawlak uviedol, že nemajú správy o prípadných obetiach. Hasiči podľa jeho slov dostali oheň pod kontrolu, ale ešte ho neuhasili. Susednú uhoľnú elektráreň, ktorá sa v pondelok potýkala s výpadkom, požiar nezasiahol.

Požiar vypukol deň po tom, čo Súdny dvor Európskej únie nariadil Poľsku okamžité zastavenie ťažby v lignitovej bani Turów, ktorá sa nachádza na hraniciach s Českom a Nemeckom. Obe spomenuté bane vlastní štátna energetická skupina PGE.

Uhlie predstavuje 65 percent z poľských energetických zdrojov. To zahŕňa aj 17 percent energie z lignitu.

Viac k témam: požiar, uhoľná baňa
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľskú uhoľnú baňu Belchatów zasiahol požiar, zasiahnuť muselo trinásť hasičských jednotiek © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.