Utorok, 16. júl 2024
Prevažne slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Poľsko zaviedlo dočasné kontroly na hranici so Slovenskom, funkčných je len 22 priechodov

 Webnoviny   5. október 2023  156  
Poľsko zaviedlo dočasné kontroly na hranici so Slovenskom, funkčných je len 22 priechodov

5.10.2023 (SITA.sk) - Poľsko potvrdilo dočasné zavedenie hraničných kontrol na hraniciach so Slovenskom. Ako ďalej informovalo slovenské ministerstvo vnútra, kontroly by mali trvať od stredy 4. októbra do piatku 13. októbra. Slovensko-poľskú hranicu je tak možné prekročiť len na 22 hraničných priechodoch.

Konkrétne ide podľa rezortu vnútra o priechody Łupków – Palota, Radoszyce, Barwinek, Ożenna, Konieczna, Muszynka, Muszyna – Plaveč, Leluchów, Piwniczna-Zdrój – Mnišek nad Popradom, Niedzica, Jurgów, Łysa Polana, Chochołów, Chyżne, Winiarczykówka, Korbielów, Ujsoły, Bór, Zwardoń-Skalité, Zwardoń - Skalité Platforma, Zwardoń - Mýto a Jaworzynka – Čierne – Skalité.

O zavedení kontrol upovedomilo Poľsko aj Európsku komisiu.

Viac k témam: Hranica s Poľskom, Hraničná kontrola
Zdroj: SITA.sk - Poľsko zaviedlo dočasné kontroly na hranici so Slovenskom, funkčných je len 22 priechodov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.