Utorok, 24. november 2020
Oblačno  -1,9 °C
Mimoriadne správy

Poľsko vstupuje do žltej zóny, krajina sprísňuje pre koronavírus bezpečnostné opatrenia

 Webnoviny   9. október 2020  62
Poľsko vstupuje do žltej zóny, krajina sprísňuje pre koronavírus bezpečnostné opatrenia

9.10.2020 (Webnoviny.sk) - Poľská republika zaraďuje od soboty 10. októbra celé svoje územie do takzvanej žltej zóny, na celom území krajiny tak budú platiť sprísnené epidemiologické opatrenia. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.

Rezort diplomacie približuje, že najdôležitejšou zmenou je povinnosť zakrývať si nos a ústa na všetkých verejných priestranstvách, teda aj vonku na ulici. Prísnejšie opatrenia budú platiť len vo vybraných červených okresoch.

Podmienky cestovania medzi Slovenskom a Poľskom zostávajú nezmenené. Občania SR môžu vstúpiť na územie Poľska bez povinnosti predloženia negatívneho testu na COVID-19 či karantény. Po návrate na Slovensko z Poľska nie je potrebné predložiť test alebo absolvovať karanténu.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľsko vstupuje do žltej zóny, krajina sprísňuje pre koronavírus bezpečnostné opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.