Piatok, 31. marec 2023
Mimoriadne správy

Poľsko stavia na hraniciach s Kaliningradom bariéru, má zabrániť ilegálnym prechodom migrantov z ruského územia

 Webnoviny   2. november 2022  48
Poľsko stavia na hraniciach s Kaliningradom bariéru, má zabrániť ilegálnym prechodom migrantov z ruského územia

2.11.2022 (Webnoviny.sk) - Poľský minister obrany v stredu oznámil, že nariadil výstavbu bariéry pozdĺž hranice s ruskou exklávou Kaliningrad. Krok nadväzuje na obavy Varšavy, že Rusko tam plánuje umožniť ilegálne prechody hraníc pre ázijských a afrických migrantov.

Minister Mariusz Błaszczak skonštatoval, že hranica musí byť uzavretá, aby sa Poľsko mohlo cítiť bezpečne. Schválil preto vybudovanie dočasnej bariéry pozdĺž 210-kilometrovej hranice.

K rozhodnutiu prijať opatrenia Błaszczaka podľa jeho slov viedlo nedávne rozhodnutie ruského leteckého úradu spustiť lety z Blízkeho východu a severnej Afriky do Kaliningradu.

Prípravné práce sa začali v stredu a výstavbu by mali dokončiť do konca roka 2023.

Viac k témam: Kaliningrad, Migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľsko stavia na hraniciach s Kaliningradom bariéru, má zabrániť ilegálnym prechodom migrantov z ruského územia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.