Utorok, 19. október 2021
Polojasno  12 °C
Mimoriadne správy

Poľsko spustilo celoštátnu očkovaciu lotériu. V hre sú peniaze, ale aj autá

 Webnoviny   1. júl 2021  126
Poľsko spustilo celoštátnu očkovaciu lotériu. V hre sú peniaze, ale aj autá

1.7.2021 (Webnoviny.sk) - Poľsko vo štvrtok v snahe posilniť záujem o očkovanie proti koronavírusu spustilo celoštátnu lotériu pre zaočkovaných dospelých. Účastníci v nej môžu získať peniaze alebo ďalšie ceny, medzi ktorými sú napríklad aj automobily Toyota.

Lotéria potrvá do septembra, keď tamojšie ministerstvo predpokladá, že by mohla v Poľsku prísť štvrtá vlna infekcií v dôsledku zvýšenia spoločenského miešania počas prázdnin a tiež v súvislosti so šírením delta variantu koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus


Tí, ktorí sa do lotérie zaregistrujú, budú môcť získať ceny od 200 zlotých v denných žrebovaniach až po 100-tisíc zlotých alebo automobil Toyota Corolla v mesačných žrebovaniach. Hlavnými cenami sú dve autá Toyota C-HR a dve finančné výhry vo výške jedného milióna zlotých.

V krajine s 38 miliónmi obyvateľov je plne zaočkovaných asi 12,3 milióna ľudí a ďalších 17 miliónov dostalo prvú dávku. Úrady dosiaľ v Poľsku zaregistrovali asi 2,9 milióna prípadov nákazy koronavírusom a 75-tisíc súvisiacich úmrtí.

Viac k témam: Koronavírus, lotéria, očkovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľsko spustilo celoštátnu očkovaciu lotériu. V hre sú peniaze, ale aj autá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.