Utorok, 19. október 2021
Polojasno  13,1 °C
Mimoriadne správy

Poľsko predlžuje lockdown o ďalší týždeň, stále zápasí s vysokým nárastom prípadov koronavírusu

 Webnoviny   7. apríl 2021  87
Poľsko predlžuje lockdown o ďalší týždeň, stále zápasí s vysokým nárastom prípadov koronavírusu

7.4.2021 (Webnoviny.sk) - Poľsko predlžuje lockdown o ďalší týždeň. Do 18. apríla tak naďalej zostanú zatvorené školy, hotely, obchodné centrá, reštaurácie, kluby, divadlá či športoviská. Krajina stále zápasí s vysokým nárastom prípadov koronavírusu a má už zaplnených viac ako 34 500 nemocničných lôžok, zhruba 80 percent, pre pacientov s ochorením COVID-19.

Minister zdravotníctva Adam Niedzielski v stredu informoval, že v Poľsku zaznamenali prípady brazílskeho, juhoafrického a nigérijského variantu koronavírusu. Prevládajúci variant je však zatiaľ ten, ktorý po prvý raz identifikovali vo Veľkej Británii a podľa vedcov je nákazlivejší aj smrteľnejší.

Viac o téme: KoronavírusMinulý týždeň Poľsko v priemere zaznamenalo zhruba 35-tisíc prípadov nákazy koronavírusom a 600 súvisiacich úmrtí denne. Celkovo Poľsko eviduje už 55-tisíc úmrtí v dôsledku COVID-19.

V 38-miliónovej krajine dosiaľ podali takmer 6,8 milióna dávok vakcín proti koronavírusu.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, lockdown, mutácia koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľsko predlžuje lockdown o ďalší týždeň, stále zápasí s vysokým nárastom prípadov koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.