Piatok, 12. júl 2024
Zamračené  24,9 °C
Mimoriadne správy

Poľsko po provokácii bieloruských helikoptér zvýšilo vojenskú prítomnosť na hranici a nasadili útočné vtruľníky 

 Webnoviny   3. august 2023  198  
Poľsko po provokácii bieloruských helikoptér zvýšilo vojenskú prítomnosť na hranici a nasadili útočné vtruľníky 

3.8.2023 (SITA.sk) - Poľsko po provokácii bieloruských helikoptér nasadilo v Podleskom vojvodstve, ktoré hraničí s Bieloruskom, dva útočné vrtuľníky. Na spoločnej tlačovej konferencii to oznámili poľský minister obrany Mariusz Błaszczak a generál Marek Sokołowski. Vrtuľníky budú v plnej pohotovosti a budú umiestnené na dvoch lokalitách. Informuje o tom spravodajský portál Európska pravda s odvolaním sa na poľskú televíziu TVP.

Bieloruské vrtuľníky narušili poľský vzdušný priestor začiatkom týždňa, pričom leteli v malej výške, ktorá neumožnila ich okamžité odhalenie. Poľský minister obrany v reakcii na incident nariadil zvýšenie vojenskej prítomnosti na hranici a nasadenie dodatočných vrtuľníkov. Poľsko o incidente informovalo spojencov a predvolalo si bieloruského vyslanca. Minsk incident popiera.

Viac k témam: Helikoptéry, poľsko-bieloruské hranice
Zdroj: SITA.sk - Poľsko po provokácii bieloruských helikoptér zvýšilo vojenskú prítomnosť na hranici a nasadili útočné vtruľníky  © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.