Štvrtok, 21. január 2021
Oblačno  2,5 °C
Mimoriadne správy

Poľsko čaká lockdown až po Vianociach, krajina sa nemôže spoliehať na očkovanie

 Webnoviny  17. december 2020  54
Poľsko čaká lockdown až po Vianociach, krajina sa nemôže spoliehať na očkovanie

17.12.2020 (Webnoviny.sk) - Poľská vláda oznámila na 28. decembra až 17. januára "národnú karanténu" s viacerými obmedzeniami, ktoré majú pomôcť v boji proti šíreniu koronavírusu. Minister zdravotníctva Adam Niedzielski informoval, že nový lockdown zahŕňa desaťdňovú karanténu pre ľudí prichádzajúcich zo zahraničia i uzavretie hotelov, lyžiarskych svahov, obchodných centier a obchodov, ktoré nepredávajú nevyhnutný tovar ako potraviny a lieky.

Cieľom opatrení je obmedziť rodiny v cestovaní a socializácii pred možným znovuotvorením škôl 18. januára. Podľa Niedzielského sú reštrikcie nevyhnutné, "pretože sa nemôžeme spoliehať na to, že nás v blízkej budúcnosti ochráni očkovanie".

Viac o téme: Koronavírus


Poľsko, ako členský štát Európskej únie, by mohlo začať s vakcináciou menšieho počtu ľudí koncom decembra. Masový vakcinačný program by sa mal podľa očakávaní začať v januári.

V Poľsku dosiaľ zaznamenali takmer 1,2 milióna potvrdených prípadov nákazy koronavírusom a viac ako 24-tisíc úmrtí.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľsko čaká lockdown až po Vianociach, krajina sa nemôže spoliehať na očkovanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.