Sobota, 21. september 2019
Jasno  5,1 °C
Mimoriadne správy

Poľskí záchranári pátrajú v Tatrách po troch ľuďoch, ktorí sú nezvestní po smrtiacej búrke

 Webnoviny  23. august 2019  22
Poľskí záchranári pátrajú v Tatrách po troch ľuďoch, ktorí sú nezvestní po smrtiacej búrke

23.8.2019 (Webnoviny.sk) - Poľskí záchranári pátrajú v piatok po troch ľuďoch, ktorí sú nezvestní po smrtiacej búrke v Tatrách. Tá si vo štvrtok vyžiadala životy piatich ľudí.

Štyria z nich zomreli po zasiahnutí bleskom v Poľsku a jeden na Slovensku. Viac ako 150 osôb utrpelo zranenia. Medzi obeťami na poľskej strane sú aj dve deti. Na Slovensku zomrel český turista na vrchu Baníkov.

"Toto je situácia, ktorú môžeme prirovnať k teroristickému útoku. Zasiahla veľkú skupinu náhodných ľudí. Mnohých ľudí, medzi nimi deti. Popálení, s polámanými končatinami, poranenia na celom tele," priblížil rozsah tragédie náčelník poľskej Tatranskej dobrovoľníckej záchrannej služby (TOPR) Jan Kryzstof.

Podľa jeho slov záchranári momentálne prehľadávajú horský masív Giewont a pátrajú po troch ľuďoch, ktorí sa nevrátili na svoje ubytovanie. Tridsaťštyri ľudí ostáva v piatok stále v nemocniciach v Zakopanom, Krakove a v ďalších mestách.

Viac k témam: blesk, Horskí záchranári, nezvestní, Tatry
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľskí záchranári pátrajú v Tatrách po troch ľuďoch, ktorí sú nezvestní po smrtiacej búrke © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.