Štvrtok, 28. máj 2020
Jasno  10,4 °C
Mimoriadne správy

Politické boje v USA odviedli pozornosť od podozrení z ruského vplyvu, pochvaľuje si Putin

 Webnoviny  20. november 2019  82
Politické boje v USA odviedli pozornosť od podozrení z ruského vplyvu, pochvaľuje si Putin

20.11.2019 (Webnoviny.sk) - Ruského prezidenta Vladimira Putina teší, že "politické boje" vo Washingtone odviedli pozornosť od obvinení, že Rusko zasahovalo do amerických volieb. "Vďaka Bohu," povedal Putin v stredu na ekonomickom fóre v ruskej metropole, "nikto nás viac neobviňuje zo zasahovania do amerických volieb, teraz obviňujú Ukrajinu".

Niektorí republikáni využili verejné vypočúvania na šírenie konšpiračnej teórie, na základe ktorej nezasahovalo do prezidentských volieb v roku 2016 Rusko, ale Ukrajina.

Vo vypočúvaniach vo veci impeachmentu demokrati z Kongresu tvrdia, že prezident Donald Trump tlačil na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby dal vyšetrovať bývalého amerického viceprezidenta Joea Bidena, pričom zadržal Kyjevu pomoc.

Demokrati to považujú za možný dôvod na to, aby bol Trump odstránený z funkcie.

Viac k témam: impeachment, prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Politické boje v USA odviedli pozornosť od podozrení z ruského vplyvu, pochvaľuje si Putin © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.