Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Polícia zhabala na jachte 840 kilogramov kokaínu, pri akcii bolo námorníctvo aj vzdušné sily
Webnoviny 5. september 2018 660
LISABON 5. septembra (WebNoviny.sk) - Portugalská polícia zhabala na jachte v Atlantickom oceáne 840 kilogramov kokaínu. V stredu o tom informovala prostredníctvom stanoviska s tým, že dvaja muži a dve ženy, ktorí sa na lodi nachádzali, sú podozriví z pašovania tejto omamnej látky z Karibiku do Európy. Ich identity nezverejnila.
Odporúčame:
Foto: Martinu, Patrika, Michala a Ľuboša obvinili z drogového zločinu
Pri operácii pomohli polícii aj portugalské námorníctvo a vzdušné sily. Raziu vykonali, keď loď zakotvila na portugalských Azorských ostrovoch. Akcia bola výsledkom spolupráce úradov s Námorným centrom operácií a analýz - narkotiká (MAOC-N) so sídlom v Lisabone.
Ako píše agentúra AP, operácie prostredníctvom tejto agentúry viedli k nárastu počtu prípadov zhabania drog v Atlantiku. Portugalským úradom sa za uplynulé tri mesiace podarilo zaistiť už vyše 10 ton drog vrátane spomínaných 840 kilogramov kokaínu.
Viac k témam: drogy, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia zhabala na jachte 840 kilogramov kokaínu, pri akcii bolo námorníctvo aj vzdušné sily © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Piešťany chystajú na otvorenie letnej kúpeľnej sezóny bohatý program, Kolonádový most je však stále zatvorený – FOTO
Zamestnankyne úradu práce v Pezinku zneužili systém pomoci počas pandémie, vznikla škoda viac ako pol milióna eur
Návštevnosť ubytovacích zariadení na Slovensku prekonala maximá spred pandémie, pomohli aj zahraniční turisti