Sobota, 27. november 2021
Zamračené  -2,2 °C
Mimoriadne správy

Polícia zatýka popredných aktivistov, Lukašenko prišiel na protest so samopalom v rukách (video)

 Webnoviny  24. august 2020  235
Polícia zatýka popredných aktivistov, Lukašenko prišiel na protest so samopalom v rukách (video)

24.8.2020 (Webnoviny.sk) - Bieloruské orgány v pondelok zadržali dvoch popredných opozičných aktivistov, ktorí pomáhali viesť vlnu demonštrácií, kde protestujúci požadujú rezignáciu autoritárskeho prezidenta Alexandra Lukašenka.

Predstavitelia opozičnej tzv. koordinačnej rady uviedli, že polícia v Minsku zadržala jej členov Sergeja Dylevského a Oľgu Kovaľkovovú. Uvedený krok predstavuje signál, že 65-ročný Lukašenko mieni potlačiť masívne demonštrácie, ktoré v Bielorusku vypukli po prezidentských voľbách 9. augusta.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby v Bielorusku a protesty (fotografie)

Lukašenko, ktorý v krajine vládne od roku 1994, minulý týždeň upozornil, že spomenutá koordinačná rada vytvorená za účelom plynulejšieho prechodu moci by mohla čeliť trestnému stíhaniu. Bieloruskí prokurátori následne začali vyšetrovanie členov rady pre obvinenie z narušenia štátnej bezpečnosti.

Zadržanie opozičných aktivistov nadväzuje na nedeľňajšie protestné zhromaždenie v Minsku, na ktorom sa zúčastnilo približne 200-tisíc ľudí. Medzičasom sa na sociálnych sieťach rozšírilo video, ako Lukašenko vystupuje z vrtuľníka v nepriestrelnej veste a s kalašnikovom v rukách.

Viac k témam: demonštrácie, protesty
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia zatýka popredných aktivistov, Lukašenko prišiel na protest so samopalom v rukách (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.