Streda, 23. jún 2021
Zamračené  23,9 °C
Mimoriadne správy

Polícia zatkla tretiu osobu v prípade útoku v Nice, muž sa pred incidentom stretol s útočníkom

 Webnoviny  31. október 2020  165
Polícia zatkla tretiu osobu v prípade útoku v Nice, muž sa pred incidentom stretol s útočníkom

31.10.2020 (Webnoviny.sk) - V súvislosti so štvrtkovým útokom vo francúzskom meste Nice zatkli tretiu osobu. Polícia v noci zadržala 35-ročného muža, ktorý sa s útočníkom pred incidentom v meste stretol.

Macron to označil za terorizmus


Predtým už zatkli 47-ročného muža, ktorý sa páchateľom stretol deň pred jeho činom. Zatiaľ však nie je známe, ako konkrétne s prípadom súvisia.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron označil konanie páchateľa za "islamistický teroristický útok".

Vyšetrovatelia vo Francúzsku, Tunisku aj Taliansku sa snažia zistiť motív a takisto či muž plánoval útok v kostole, kde zabil troch ľudí, pričom jednej žene sťal hlavu.

Do Francúzska prišiel z Tuniska


Úrady predtým informovali, že 21-ročný zločinec prišiel do Francúzska iba nedávno z Tuniska. Mal potvrdenie talianskeho Červeného kríža vydané po tom, ako minulý mesiac pricestoval v člne s migrantmi na taliansky ostrov Lampedusa.

Jeho rodina najnovšie žiada kamerové záznamy zachytávajúce útok. Otec a brat útočníka vyhlásili, že sú "proti terorizmu" a v prípade, že ich príbuzný spáchal tento zločin, "mal by čeliť spravodlivosti".

V súčasnosti sa nachádza v kritickom stave v nemocnici, kam ho previezli po tom, ako ho polícia počas zatýkania postrelila.

Viac k témam: francúzska polícia, francúzsky prezident, teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia zatkla tretiu osobu v prípade útoku v Nice, muž sa pred incidentom stretol s útočníkom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.