Pondelok, 25. január 2021
Oblačno  1 °C
Mimoriadne správy

Polícia zakročila voči demonštrantom v Austrálii, pre koronavírus platí zákaz vychádzania

 Webnoviny   5. september 2020  104
Polícia zakročila voči demonštrantom v Austrálii, pre koronavírus platí zákaz vychádzania

5.9.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia v austrálskom Melbourne zatkla viacero ľudí, ktorí sa zúčastnili na proteste proti obmedzeniam v meste. Tie zaviedli úrady v snahe zamedziť vysokému nárastu infekcií novým koronavírusom a úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19 a zahŕňajú napríklad nočný zákaz vychádzania.

Najprv polícia zatkla štyroch ľudí, ktorých obvinili z podnecovania k protestom takzvaného "Dňa slobody" naplánovaných na viacero miest v Melbourne. Neskôr v dave zhruba 300 demonštrantov, z ktorých niektorí nemali na tvárach rúška, zatkla niekoľko ďalších ľudí, píše agentúra AP.

Štát Viktória, ktorého je Melbourne hlavným mestom, je najhoršie postihnutý pandémiou v celej Austrálii. Podľa štatistík americkej Johns Hopkins University tam evidujú 19 479 prípadov a 661 úmrtí.

Predpokladá sa, že vládni predstavitelia v nedeľu oznámia ako a kedy budú v Melbourne a zvyšku Viktórie uvoľňovať obmedzenia. Celkovo v Austrálii evidujú 26 208 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom a 748 úmrtí.

Viac k témam: austrálska polícia, demonštrácie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia zakročila voči demonštrantom v Austrálii, pre koronavírus platí zákaz vychádzania © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.