Streda, 27. máj 2020
Jasno  11,8 °C
Mimoriadne správy

Polícia v Londýne zatkla 17 ľudí, sú podozriví z moderného otrokárstva aj riadenia prostitúcie

 Webnoviny  14. november 2019  85
Polícia v Londýne zatkla 17 ľudí, sú podozriví z moderného otrokárstva aj riadenia prostitúcie

14.11.2019 (Webnoviny.sk) - Britská polícia zatkla v Londýne v rámci vyšetrovania medzinárodného obchodovania s ľuďmi 17 podozrivých. Stalo sa tak vo štvrtok ráno počas razií vo východnej časti mesta. Policajti prišli na 16 adries, pričom 29 potenciálnych obetí vo veku 20 - 40 rokov vzali na "bezpečné miesto".

Policajti v Británii spolupracovali na vyšetrovaní s rumunskou políciou. Tá tiež vykonala razie na štyroch miestach v Rumunsku a zatkla jedného muža.

Medzi podozrivými je 14 mužov a tri ženy vo veku 17 - 50 rokov. Zadržiavajú ich vo väzbe v centrálnom Londýne pre podozrenia z moderného otrokárstva, riadenia prostitúcie a prečinov súvisiacich s drogami a držbou zbraní.

Viac k témam: britská polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia v Londýne zatkla 17 ľudí, sú podozriví z moderného otrokárstva aj riadenia prostitúcie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.