Sobota, 16. október 2021
Slnečno  9,1 °C
Mimoriadne správy

Polícia riešila na dúhovom pochode v Záhrebe viacero incidentov, niekoľkých ľudí zadržali

 Webnoviny   4. júl 2021  110
Polícia riešila na dúhovom pochode v Záhrebe viacero incidentov, niekoľkých ľudí zadržali

4.7.2021 (Webnoviny.sk) - Chorvátska polícia zadržala niekoľkých ľudí pre incidenty počas a po dúhovom pochode, ktorý sa tento víkend konal v Záhrebe. K incidentom patrili verbálne a fyzické útoky na niektorých účastníkov a spálenie dúhovej LGBT vlajky, informovala v nedeľu záhrebská polícia. Po niektorých páchateľoch polícia stále pátra.

Franko Dota, jeden z organizátorov dúhového pochodu, pre štátnu televíznu stanicu HRT povedal, že išlo o prvé incidenty od roku 2011. Sobotňajší dúhový pochod bol už dvadsiatym v chorvátskom hlavnom meste. „Očakávame, že polícia uskutoční dôkladné vyšetrovanie a bude k všetkým incidentom pristupovať ako k zločinom z nenávisti a nie ako k narušeniu verejného poriadku," povedal.

V rámci útokov napríklad jeden muž zablokoval cestu dvom ženám, verbálne na ne zaútočil a na jednu z nich napľul. K najhorším útokom patrilo to, keď skupina ľudí prišla k dvom mladým mužom, jedného z nich udreli po tvári, vytrhli mu dúhovú vlajku a spálili ju a potom mladá žena udrela po tvári oboch mužov.



Viac k témam: Dúhový pochod PRIDE
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia riešila na dúhovom pochode v Záhrebe viacero incidentov, niekoľkých ľudí zadržali © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.