Utorok, 16. júl 2024
Slabý dážď  28,4 °C
Mimoriadne správy

Polícia previezla do Bulharska ďalších desiatich občanov Afganistanu a Sýrie (foto)

 Webnoviny  28. august 2023  175  
Polícia previezla do Bulharska ďalších desiatich občanov Afganistanu a Sýrie (foto)

28.8.2023 (SITA.sk) - Ďalších desiatich štátnych občanov Afganistanu a Sýrie v pondelok odovzdali do Bulharskej republiky. Odovzdaní boli útvarom policajného zaistenia pre cudzincov Medveďov v súčinnosti s Leteckým útvarom Ministerstva vnútra (MV) SR.

Bulharsko prevzalo zodpovednosť za konanie o udelení azylu týmto osobám, ktoré sa na území EÚ zdržiavajú neoprávnene, bez cestovných dokladov a požiadali o udelenie azylu. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová s tým, že ide tak o ďalší úspešný transfer cudzincov v rámci takzvaného dublinského konania medzi krajinami EÚ.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Podieľajú sa na ňom organizačné zložky služby hraničnej a cudzineckej polície v spolupráci s dublinským strediskom Migračného úradu MV SR.

Viac k témam: Azyl, nelegálni migranti, transfer cudzincov, Utečenci migranti, Vyhostenie
Zdroj: SITA.sk - Polícia previezla do Bulharska ďalších desiatich občanov Afganistanu a Sýrie (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.