Streda, 20. január 2021
Oblačno  1,4 °C
Mimoriadne správy

Polícia po požiari v Katedrále svätého Petra a Pavla zadržala jedného podozrivého (foto+video)

 Webnoviny  19. júl 2020  152
Polícia po požiari v Katedrále svätého Petra a Pavla zadržala jedného podozrivého (foto+video)

19.7.2020 (Webnoviny.sk) - Po požiari, ktorý v sobotu zasiahol Katedrálu svätého Petra a Pavla vo francúzskom meste Nantes, zadržala polícia jedného z tamojších dobrovoľníkov. Muž, ktorý je utečenec z Rwandy, mal v piatok na starosti uzamknutie chrámu.

Ako informuje spravodajský portál BBC, prokurátori si chcú vyjasniť nezrovnalosti v jeho harmonograme. Prokurátor Pierre Sennés zároveň varoval, že je "predčasné a unáhlené" robiť si závery o jeho role pri požiari.

Zatknutý muž vraj katedrálu zbožňuje


Duchovný z katedrály Jean-Charles Nowak sa pre denník Le Figaro vyjadril, že spomínaný muž, ktorý má zdravotné problémy a v Rwande "veľmi trpel", si plnil svoje povinnosti.

"Ani na sekundu neverím, že by podpálil katedrálu. To miesto zbožňuje," povedal Nowak. Podľa jeho slov si muž plánoval na miestnych úradoch predĺžiť víza.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Požiar Katedrály svätého Petra a Pavla (fotografie)

Požiar niekto založil úmyselne


Požiar, ktorý je stále predmetom vyšetrovania, v sobotu hasilo zhruba 100 hasičov. Oheň zničil tamojší veľký organ a vitrážové okná, neporušil však hlavnú konštrukciu ani strechu katedrály. Sennés uviedol, že veria, že požiar je výsledok podpaľačstva. Vyšetrovatelia zistili, že oheň vypukol v katedrále na troch miestach.

Požiar nie je v nantskej katedrále z 15. storočia prvý. Napríklad v roku 1972 oheň poškodil strechu chrámu. Tiež to nie je prvý požiar významnej sakrálnej pamiatky v krajine za ostatné roky. Vlani v apríli oheň zničil známu katedrálu Notre-Dame v Paríži.Viac k témam: podpaľač, požiar, požiar Katedrály svätého Petra a Pavla, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia po požiari v Katedrále svätého Petra a Pavla zadržala jedného podozrivého (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.