Pondelok, 18. január 2021
Oblačno  -7 °C
Mimoriadne správy

Polícia odhalila najväčšie laboratórium na výrobu kokaínu, v jazdeckej škole zatkli 17 ľudí

 Webnoviny  11. august 2020  100
Polícia odhalila najväčšie laboratórium na výrobu kokaínu, v jazdeckej škole zatkli 17 ľudí

11.8.2020 (Webnoviny.sk) - Holandská polícia objavila tamojšie doteraz najväčšie laboratórium na výrobu kokaínu. Bolo ukryté v bývalej jazdeckej škole. Zatkli tiež 17 ľudí z Kolumbie, Turecka a Holandska. Polícia uviedla, že 13 zadržaných pochádza z Kolumbie a jeden má dvojité holandsko-kolumbijské občianstvo. Pred súd by sa mali postaviť počas stredy a štvrtka.

V utorňajšej správe uviedli, že objavili tiež desaťtisíce litrov chemikálií a sto kilogramov kraku. V budove v obci Nijeveen ležiacej 120 kilometrov severovýchodne od Amsterdamu sa nachádzali aj spálne pre zamestnancov laboratória.

Zástupca polície André van Rijn objasnil, že takéto zariadenia dokážu denne vyrobiť 150 až 200 kilogramov kokaínu v hodnote 4,5 až 8 miliónov eur.

Viac k témam: drogy, holandská polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia odhalila najväčšie laboratórium na výrobu kokaínu, v jazdeckej škole zatkli 17 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.