Piatok, 10. apríl 2020
Slnečno  12,6 °C
Mimoriadne správy

Polícia našla v Severnom Macedónsku opustený kamión, vnútri sa nachádzalo 47 migrantov

 Webnoviny  23. február 2020  40
Polícia našla v Severnom Macedónsku opustený kamión, vnútri sa nachádzalo 47 migrantov

23.2.2020 (Webnoviny.sk) - Severomacedónski pohraničníci našli na juhovýchode krajiny opustený kamión, v ktorom sa nachádzalo 47 migrantov.

Na zaparkované vozidlo narazili v piatok v noci neďaleko hraníc Severného Macedónska s Bulharskom a Gréckom. Jeho vodič bol preč a vo vnútri boli migranti z Afganistanu, Pakistanu a Iraku, uviedla v sobotu polícia.

Migrantov previezli do zadržiavacích centier v hlavnom meste Skopje a pohraničnom meste Gevgelija na juhu krajiny. Do Severného Macedónska prišli z Grécka, kam ich úrady pláimignujú naspäť deportovať.

Severomacedónska polícia informovala, že počas prvých troch januárových týždňov našli 1 365 migrantov, ktorí do krajiny prišli nelegálne.

Viac k témam: imigrácia, imigranti, kamión, migranti, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia našla v Severnom Macedónsku opustený kamión, vnútri sa nachádzalo 47 migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.