Nedeľa, 26. máj 2019
Oblačno  13,4 °C
Mimoriadne správy

Policajt v Keni dostal trest smrti, kovovou tyčou ubil zadržaného Martina

 Webnoviny  14. február 2019  67
Policajt v Keni dostal trest smrti, kovovou tyčou ubil zadržaného Martina

BRATISLAVA 14. februára (WebNoviny.sk) - Súd v kenskej metropole Nairobi vo štvrtok udelil trest smrti policajtovi za zabitie zadržaného. Nahashon Mutua v roku 2013 na policajnej stanici v Nairobi ubil na smrť kovovou tyčou Martina Koomeho, ktorý bol zadržaný po bitke.

Vinu chcel zvaliť na kolegu


Mutua sa snažil v procese vyšetrovania prípadu zvaliť zabitie zadržaného na iného policajta, v decembri minulého roku ho však z tohto činu usvedčili.

Podľa britskej BBC ide o prekvapivo tvrdý trest, najmä preto, že policajné násilie je v tejto krajine na dennom poriadku a väčšinou ho nikto nepostihuje.

Zabili aj šesťmesačné dievčatko


V rovnaký deň ako padlo rozhodnutie o treste smrti pre Mutuu navyše v inej pojednávacej sieni toho istého súdu v Nairobi podľa BBC uznali vinnými piatich policajtov v prípade úmrtia šesťmesačnej Samanthy Pendo.

Tá utrpela zranenia hlavy pri policajnom zásahu proti opozičným demonštrantom po prezidentských voľbách v roku 2017. Tri dni po policajnom zásahu zraneniam v nemocnici podľahla.

Viac k témam: policajt, trest smrti
Zdroj: Webnoviny.sk - Policajt v Keni dostal trest smrti, kovovou tyčou ubil zadržaného Martina © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.