Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  3,2 °C
Mimoriadne správy

Podozrivý v prípade zmiznutia Britky Madeleine McCann čelí obvineniu z nesúvisiacich sexuálnych trestných činov

 Webnoviny  11. október 2022  59
Podozrivý v prípade zmiznutia Britky Madeleine McCann čelí obvineniu z nesúvisiacich sexuálnych trestných činov

11.10.2022 (Webnoviny.sk) - Hlavného podozrivého v prípade zmiznutia Britky Madeleine McCann pred 15 rokmi v Nemecku obvinili z nesúvisiacich sexuálnych trestných činov. Christiana Brückner, odsúdený sexuálny delikvent, čelí trojnásobnému obvineniu zo znásilnenia a obvineniam zo sexuálneho zneužívania dvoch detí v Portugalsku v rokoch 2000 až 2017.

Medzi trestné činy, z ktorých bol obvinený, patrí znásilnenie nemecky hovoriaceho dievčaťa, o ktorom sa predpokladá, že malo najmenej 14 rokov, v rokoch 2000 až 2006 v jeho dome v Praia da Luz. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Prokuratúra v Braunschweigu uviedla, že vyšetrovanie týkajúce sa McCann je separátne od spomenutých obvinení a nemôžu o ňom poskytnúť informácie, keďže stále trvá.

Brücknera identifikovali ako podozrivého v prípade McCann v júni 2020, on ale účasť popiera. Vyšetrovatelia veria, že po tom, ako 3. mája 2007 vtedy trojročnú Madeleine uniesol z prázdninového apartmánu v portugalskom Praia da Luz, dievčatko zabil.

Štyridsaťpäťročný muž si v súčasnosti odpykáva sedemročný trest za znásilnenie z roku 2005, ktorého sa tiež dopustil v Portugalsku.

Viac k témam: Obvinenie zo znasilnenia, Sexuálne násilie, Sexuálne zneužívanie, trestné činy, Znásilnenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Podozrivý v prípade zmiznutia Britky Madeleine McCann čelí obvineniu z nesúvisiacich sexuálnych trestných činov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.