Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  21,1 °C
Mimoriadne správy

Počítač označil za víťaza Doskozila, ale sociálni demokrati budú mať nový snem

 Webnoviny   5. jún 2023  106  
Počítač označil za víťaza Doskozila, ale sociálni demokrati budú mať nový snem

5.6.2023 (SITA.sk) - Hlavná rakúska opozičná strana, stredoľavicová Sociálno-demokratická strana Rakúska (SPÖ), v pondelok oznámila, že na jej víkendovom sneme nebol za predsedu zvolený krajinský hajtman Burgenlandu Hans Peter Doskozil, ale starosta mesta Traiskirchen Andreas Babler.

Dôvodom zverejnenia nesprávneho výsledku hlasovania bola chyba spôsobená počítačom. Na narýchlo zvolanej tlačovej konferencii to oznámila šéfka straníckej volebnej komisie Michaela Grubesová, informuje tlačová agentúra APA.

Grubesová sa ospravedlnila Doskozilovi, ale uviedla, že strana nemusí organizovať nový snem, aby potvrdila výsledky.

SPÖ, ktorá vo vláde naposledy bola v roku 2017, má v ostatných rokoch ťažkosti pri získavaní podpory zo strany voličov. Vo voľbách v roku 2019 dostala 21,2 percenta hlasov, čiže výrazne zaostala za konzervatívnou Rakúskou ľudovou stranou (ÖVP). Rakúsku vládu v súčasnosti vedie ÖVP v koalícii so Zelenými.

Zdroj: SITA.sk - Počítač označil za víťaza Doskozila, ale sociálni demokrati budú mať nový snem © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.