Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Počet obetí bombového útoku na svadbe v Kábule vzrástol, zraneniam podľahlo ďalších 17 ľudí
21.8.2019 (Webnoviny.sk) - Počet mŕtvych po sobotňajšom samovražednom bombovom útoku na svadbe v afganskom Kábule stúpol zo 63 na 80. Hovorca ministerstva vnútra v stredu informoval, že v uplynulých dňoch podľahlo zraneniam 17 osôb.
Uviedol, že po útoku bolo v kritickom stave celkovo 30 ľudí. K zodpovednosti za čin sa prihlásila miestna odnož Islamského štátu.
Spojené štáty a hnutie Taliban v súčasnosti rokujú o ukončení takmer 18-ročnej vojny v Afganistane. Najnovší útok však vyvolal obavy, že obyvateľov krajiny budú aj naďalej terorizovať militanti z Islamského štátu.
Viac k témam: bombový útok, svadba
Zdroj: Webnoviny.sk - Počet obetí bombového útoku na svadbe v Kábule vzrástol, zraneniam podľahlo ďalších 17 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Husqvarna predstavuje dve robotické kosačky s technológiou AI Vision
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne