Streda, 20. jún 2018
Prevažne slnečno  15,5 °C
Mimoriadne správy

Počet mandátov prezidenta v Číne už nebude obmedzený, navrhuje Ústredný výbor Komunistickej strany

 Webnoviny  25. február 2018  27
Počet mandátov prezidenta v Číne už nebude obmedzený, navrhuje Ústredný výbor Komunistickej strany

PEKING 25. februára (WebNoviny.sk) - Ústredný výbor Komunistickej strany Číny, ktorý od nedele zasadá v Pekingu, navrhol zrušiť limit, ktorý obmedzuje počet za sebou idúcich mandátov prezidenta a viceprezidenta na dva, tak ako je to bežné vo väčšine krajín. Z čínskej ústavy by tak mala na návrh strany vypadnúť formulácia, že čínsky prezident a viceprezident "nemôžu byť vo funkcii viac ako dva po sebe nasledujúce mandáty". Informovala o tom čínska štátna tlačová agentúra Nová Čína.

Odporúčame:
Premiér Fico vyvrátil dohady o jeho záujme o funkciu predsedu ústavného súdu, chce vyhrať voľby

Takéto rozhodnutie sa očakávalo, keďže z prostredia Komunistickej strany Číny sa už dlhšie šírili náznaky, podľa ktorých by mal súčasný prezident Si Ťin-pching zostať pri moci aj po vypršaní jeho druhého mandátu v roku 2023.

Viac k témam: Čína, prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Počet mandátov prezidenta v Číne už nebude obmedzený, navrhuje Ústredný výbor Komunistickej strany © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.