Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Počas prvej zimnej búrky zomreli v Británii dvaja ľudia, meškali vlaky a vypadla elektrina

 Webnoviny  27. november 2021  50
Počas prvej zimnej búrky zomreli v Británii dvaja ľudia, meškali vlaky a vypadla elektrina

27.11.2021 (Webnoviny.sk) - Najmenej dvaja ľudia zomreli vo Veľkej Británii, keď niektoré časti krajiny zasiahla prvá zimná búrka s nárazovým vetrom takmer 160 kilometrov za hodinu. Búrka, ktorú britský meteorologický úrad pomenoval Arwen, osobitne silno postihla časti severného Anglicka, Škótska a Severného Írska. Spôsobila uzatvorenie ciest, meškanie vlakov a výpadky dodávok elektriny.

Polícia v grófstve Cumbria na severe Anglicka informovala, že jeden muž zomrel, keď na neho v piatok večer tesne pred 23:00 spadol strom. V Severnom Írsku zomrel jeden muž, keď strom spadol na jeho auto.

Britské úrady ľuďom odporučili, aby v sobotu boli na cestách opatrní, keďže železnice hlásia meškania pre silný vietor a husté sneženie. „Búrka Arwen priniesla nebezpečne silný vietor s nárazmi 90 metrov za hodinu," povedal meteorológ Steve Ramsdale.

Viac k témam: Búrka, Zimná búrka
Zdroj: Webnoviny.sk - Počas prvej zimnej búrky zomreli v Británii dvaja ľudia, meškali vlaky a vypadla elektrina © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.