Streda, 12. august 2020
Jasno  15,7 °C
Mimoriadne správy

Počas prehliadky separatistov na juhu Jemenu došlo k útoku, zabitých je niekoľko osôb vrátane detí

 Webnoviny  29. december 2019  60
Počas prehliadky separatistov na juhu Jemenu došlo k útoku, zabitých je niekoľko osôb vrátane detí

29.12.2019 (Webnoviny.sk) - Útok počas vojenskej prehliadky separatistov na juhu Jemenu si vyžiadal v nedeľu najmenej deväť obetí, z toho šesť bojovníkov a tri deti. Balistická raketa dopadla na futbalové ihrisko v hlavnom meste provincie ad-Dáli, kde sa konala prehliadka nových rekrútov. Viac než 20 osôb tiež utrpelo zranenia.

Hovorca separatistov podporovaných Spojenými arabskými emirátmi obvinil z útoku povstaleckých húsíov. Separatisti z južného Jemenu sú spojencami koalície vedenej Saudskou Arábiou, ktorá bojuje proti húsiom. K činu sa zatiaľ nik neprihlásil.

Konflikt sa začal v roku 2014 tým, že povstaleckí húsíovia podporovaní Iránom prevzali kontrolu nad hlavným mestom Saná. Koalícia vedená Saudskou Arábiou bojuje proti jemenským povstalcom od roku 2015.

Viac k témam: balistická raketa, húsíovia, separatisti
Zdroj: Webnoviny.sk - Počas prehliadky separatistov na juhu Jemenu došlo k útoku, zabitých je niekoľko osôb vrátane detí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.