Štvrtok, 4. jún 2020
Väčšinou jasno  13,1 °C
Mimoriadne správy

Pobalstské štáty rušia cestovné obmedzenia, povinná karanténa však ostáva naďalej v platnosti

 Webnoviny  15. máj 2020  27
Pobalstské štáty rušia cestovné obmedzenia, povinná karanténa však ostáva naďalej v platnosti

15.5.2020 (Webnoviny.sk) - Estónsko, Litva a Lotyšsko v piatok formálne zrušili cestovné obmedzenia zamerané proti šíreniu nového koronavírusu pre ich občanov. Prvá vlna nového koronavírusu v Pobaltí je podľa tamojších premiérov už pod kontrolou. Občania a obyvatelia v Pobaltí môžu od polnoci slobodne cestovať v rámci troch krajín. Ľudia, ktorí prichádzajú z krajín mimo regiónu, musia stále absolvovať 14-dňovú samoizoláciu.

"Sme prví v Európskej únii, čo si navzájom otvárame hranice pre svojich občanov," vyjadril sa litovský premiér Saulius Skvernelis s tým, že krajiny "zostávajú opatrné a zodpovedné a chránia litovský, lotyšský a estónsky priestor“.

Lotyšský premiér Krišjanis Karinš sa na margo otvorenia hraníc v spoločnom videu vyjadril, že je to "veľmi dôležitý deň", zatiaľ čo jeho estónsky kolega Jüri Ratas poznamenal, že je to "ďalší krok smerom k nášmu normálnemu životu".

Viac o téme Koronavírus


Vzájomné otvorenie hraníc formálne v lotyšskej Rige potvrdili ministri zahraničných vecí troch krajín, ktorí v tejto súvislosti podpísali spoločný dokument.

Viac k témam: hranice, Koronavírus, Pandémia, preventívne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Pobalstské štáty rušia cestovné obmedzenia, povinná karanténa však ostáva naďalej v platnosti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.