Piatok, 27. november 2020
Oblačno  -0,8 °C
Mimoriadne správy

Po silných dažďoch sa pretrhli priehrady Edenville a Sanford, museli evakuovať tisíce ľudí (video)

 Webnoviny  20. máj 2020  116
Po silných dažďoch sa pretrhli priehrady Edenville a Sanford, museli evakuovať tisíce ľudí (video)

20.5.2020 (Webnoviny.sk) - V americkom štáte Michigan sa po dňoch silných dažďoch pretrhli dve priehrady, v dôsledku čoho museli evakuovať približne 10-tisíc obyvateľov.

Americká meteorologická služba NWS vydala varovanie pred povodňami pre oblasti ležiace pri rieke Tittabawassee po tom, čo sa v utorok pretrhli priehrady Edenville a Sanford. Časti okresu Midland, približne 200 kilometrov od Detroitu, by sa mohli ocitnúť pod takmer troma metrami vody, varovali meteorológovia.

Guvernérka štátu Gretchen Whitmerová vyhlásila v okrese Midland núdzový stav a uviedla, že oblasť by mohli zasiahnuť najhoršie záplavy v histórii. "Niečo také okres Midland ešte nezažil," povedala na tlačovej konferencii. "Prechádzať takýmto niečím uprostred globálnej pandémie je takmer nepredstaviteľné," dodala guvernérka.

NWS varovala pred "extrémne nebezpečnou a život ohrozujúcou situáciu", pričom uviedla, že rieka Tittabawassee by mala kulminovať v stredu ráno miestneho času (popoludní SELČ).Viac k témam: evakuácia, núdzový stav, pretrhnutie priehrady, priehrada, silné dažde, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Po silných dažďoch sa pretrhli priehrady Edenville a Sanford, museli evakuovať tisíce ľudí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.