Piatok, 7. august 2020
Slnečno  22,9 °C
Mimoriadne správy

Po požiari v továrni na výrobu batérií v Naí Dillí sa budova zrútila

 Webnoviny   2. január 2020  74
Po požiari v továrni na výrobu batérií v Naí Dillí sa budova zrútila

2.1.2020 (Webnoviny.sk) - V indickej metropole Naí Dillí sa vo štvrtok po požiari zrútila továreň na výrobu batérií. Zranenia utrpelo 13 hasičov a jeden člen bezpečnostnej služby, informovala polícia. Z trosiek zachránili doteraz najmenej troch ľudí.

Továreň sa zrútila na západe mesta v blízkosti stanice metra Peera Garhi. Na mieste zasahuje 35 hasičských vozidiel, záchranná operácia stále pokračuje, keďže niektorí ľudia môžu byť ešte zasypaní pod suťou. Zrúteniu budovy predchádzal podľa svedkov silný výbuch.

Je to pritom už tretí veľký požiar v indickom hlavnom meste za uplynulý mesiac. Ôsmeho decembra si požiar spôsobený pravdepodobne elektrickým skratom vyžiadal v štvrti Karol Bagh najmenej 43 obetí.

Viac k témam: požiar, továreň, zranenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Po požiari v továrni na výrobu batérií v Naí Dillí sa budova zrútila © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.