Streda, 30. september 2020
Oblačno  8,8 °C
Mimoriadne správy

Po nehode autobusu zahynulo 14 ľudí, viacerí ďalší sú vo vážnom stave

 Webnoviny  13. február 2020  112
Po nehode autobusu zahynulo 14 ľudí, viacerí ďalší sú vo vážnom stave

13.2.2020 (Webnoviny.sk) - Najmenej štrnásť ľudí zahynulo v noci zo stredy na štvrtok pri havárii autobusu na severe Indie. Ďalších 35 ľudí utrpelo zranenia. O nešťastí informovali vo štvrtok indické médiá. Autobus zo zatiaľ neznámych príčin narazil do nákladného auta na diaľnici neďaleko Lucknow, hlavného mesta indického štátu Uttarpradéš.

Viacerí zo zranených sú vo vážnom stave, preto sú obavy, že počet obetí bude ešte stúpať. V Indii dochádza k haváriám veľmi často, každoročne tu na cestách zahynie približne 150-tisíc ľudí. Hlavnými príčinami tohto stavu sú zlý stav ciest, prekračovanie kapacity vozidiel a nepozornosť vodičov.Viac k témam: nehoda autobusu, tragická nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Po nehode autobusu zahynulo 14 ľudí, viacerí ďalší sú vo vážnom stave © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.