Streda, 2. december 2020
Väčšinou jasno  -5,2 °C
Mimoriadne správy

Plánujete dovolenku v Španielsku? Je známe, kedy otvorí hranice pre turistov z krajín Schengenu

 Webnoviny  14. jún 2020  72
Plánujete dovolenku v Španielsku? Je známe, kedy otvorí hranice pre turistov z krajín Schengenu

14.6.2020 (Webnoviny.sk) - Španielsko 21. júna otvorí hranice pre turistov z krajín Schengenského priestoru, s výnimkou Portugalska. Posunulo tak pôvodný plánovaný dátum o desať dní. V nedeľu o tom informoval premiér Pedro Sánchez. Vláda v rovnaký deň zruší požiadavku, aby ľudia prichádzajúci zo zahraničia strávili 14 dní v karanténe.


Viac o téme: Koronavírus


Sánchez v nedeľu takisto potvrdil, že hranica s Portugalskom bude zatvorená do 1. júla. Španielsko už oznámilo, že 21. júna sa skončí núdzový stav a obyvatelia sa budú môcť voľne pohybovať po krajine bez akýchkoľvek obmedzení. Rúška však budú povinné vo verejnej doprave a v preplnených priestoroch.

Ochoreniu Covid-19 doteraz podľahlo viac ako 27-tisíc Španielov.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, španielsky premiér
Zdroj: Webnoviny.sk - Plánujete dovolenku v Španielsku? Je známe, kedy otvorí hranice pre turistov z krajín Schengenu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.