Streda, 3. jún 2020
Slnečno  19,4 °C
Mimoriadne správy

Päticu obvinili z obchodovania s ľuďmi, k prostitúcii nútili ženy aj transsexuálov

 Webnoviny  15. máj 2019  73
Päticu obvinili z obchodovania s ľuďmi, k prostitúcii nútili ženy aj transsexuálov

BERLÍN 15. mája (WebNoviny.sk) - Nemecká prokuratúra obvinila päť ľudí z obchodovania s thajskými ženami v Nemecku, kde ich nútili k práci v nevestincoch.

Frankfurtský prokurátor Alexander Badle v stredu uviedol, že štyri ženy z Thajska vo veku 49, 51, 53 a 60 rokov obvinili z toho, že do Nemecka priviezli niekoľko transsexuálov a žien. Piatym obvineným je 60-ročný Nemec.

Prokuratúra uviedla, že obete nútili k prostitúcii v troch nevestincoch v meste Siegen na západe Nemecka, pričom ich prevážali aj do iných podobných zariadení po celej krajine.

Prostitúcia je v Nemecku legálna, no podozriví údajne nevyplácali mzdy ani neplatili zdravotné poistenie pre obete a takisto okradli štát o milióny eur na daniach. Prokuratúra identifikovala 39 žien, ktoré priviezli v období rokov 2012 až 2017, no predpokladá, že počet obetí je oveľa vyšší.

Viac k témam: obchodovanie s ľuďmi, prostitúcia
Zdroj: Webnoviny.sk - Päticu obvinili z obchodovania s ľuďmi, k prostitúcii nútili ženy aj transsexuálov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.