Štvrtok, 28. október 2021
Väčšinou jasno  3,8 °C
Mimoriadne správy

Párty ostrov Ibiza bojuje so šírením koronavírusu, zakázané večierky budú odhaľovať detektívi

 Webnoviny   5. august 2021  71
Párty ostrov Ibiza bojuje so šírením koronavírusu, zakázané večierky budú odhaľovať detektívi

5.8.2021 (Webnoviny.sk) - Nezákonné párty počas pandémie ochorenia COVID-19 na španielskom ostrove Ibiza pomôžu odhaliť súkromní detektívi vydávajúci sa za turistov. Detektívi sú potrební na to, aby prenikli do rastúceho počtu zakázaných večierkov a umožnili miestnej polícii ich rozbitie, uviedli v stredu predstavitelia Ibizy.

Rada mesta Ibiza, najväčšieho mesta na ostrove, si najala detektívnu agentúru, aby naverbovala detektívov, ktorí vyzerajú ako turisti. Tiež nesmú pochádzať z Baleárskych ostrovov, aby ich nespoznali miestni obyvatelia.

Známe kluby sú zatvorené


Ibiza je známa pre svoj nočný život, ktorý láka najlepších dídžejov z celého sveta. Na ostrov v ostatných mesiacoch vycestovali státisíce turistov, keďže je zaočkovaných čoraz viac ľudí a uvoľňujú sa obmedzenia.

Viac o téme: Koronavírus


Lenže zhromažďovanie sa veľkého počtu ľudí je na Ibize v rámci prevencie stále zakázané. Známe nočné kluby na ostrove sú zavreté už viac ako rok, bary musia zatvoriť medzi 1:00 - 6:00 a v bytovej jednotke môže spolu žiť maximálne desať ľudí.

Najväčšia miera infekcie


Po tom, ako zatvoria bary, sa však mnohí ľudia schádzajú na párty v odľahlých oblastiach či súkromných domoch. Niektoré podujatia mali aj do 200 účastníkov, tvrdia úrady. Nelegálne párty sú dobre organizované, organizátorom pritom hrozí pokuta až 600-tisíc eur.

Najatie detektívov v utajení je pilotný program, ktorý úrady zhodnotia v septembri. Ibiza má najväčšiu mieru infekcie v Španielsku. Za 14 dní do stredy zaznamenali 904 prípadov nákazy koronavírusom na 100-tisíc ľudí. Celonárodný priemer je 633 prípadov.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, detektív, diskotéka, Koronavírus, nočný klub
Zdroj: Webnoviny.sk - Párty ostrov Ibiza bojuje so šírením koronavírusu, zakázané večierky budú odhaľovať detektívi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.