Pondelok, 1. jún 2020
Polojasno  10,4 °C
Mimoriadne správy

Parlamentný výbor v Nemecku zosadil svojho šéfa, jeho provokatívne vyjadrenia vyvolali hnev

 Webnoviny  13. november 2019  83
Parlamentný výbor v Nemecku zosadil svojho šéfa, jeho provokatívne vyjadrenia vyvolali hnev

13.11.2019 (Webnoviny.sk) - Ústavnoprávny výbor nemeckého parlamentu zosadil v stredu svojho šéfa z krajne pravicovej Alternatívy pre Nemecko (AfD). Dôvodom je hnev, ktorý vyvolala séria jeho provokatívnych vyjadrení. Výbor schválil odvolanie Stephana Brandnera z postu predsedu v pomere hlasov 37 ku 6. Je to pritom prvý prípad v 70-ročnej histórii parlamentu, keď výbor hlasoval za zosadenie svojho šéfa.

Brandner v posledných mesiacoch opakovane nahneval poslancov iných parlamentných strán slovnými útokmi voči svojim oponentom. Generálny tajomník vládnej Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) Paul Ziemiak v reakcii uviedol, že "rešpektujú" rozhodnutie výboru. Brandner bol podľa neho "nehodný" svojho postu a jeho "antisemitizmus je netolerovateľný".

Samotný Brandner sa označil za obeť a obvinenia považuje za absurdné.

Zdroj: Webnoviny.sk - Parlamentný výbor v Nemecku zosadil svojho šéfa, jeho provokatívne vyjadrenia vyvolali hnev © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.