Sobota, 25. január 2020
Jasno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Parlamentná komisia vypočúvala albánskeho prezidenta, dôvodom je pokus o zrušenie júnových volieb

 Webnoviny   9. september 2019  39
Parlamentná komisia vypočúvala albánskeho prezidenta, dôvodom je pokus o zrušenie júnových volieb

9.9.2019 (Webnoviny.sk) - Parlamentná komisia vypočúvala albánskeho prezidenta pre pokus o zrušenie júnových volieb. Komisia skúma, či sa Ilir Meta nedopustil porušenia ústavy.

Politik v pondelok počas vypočúvania uviedol, že zrušil voľby naplánované na 30. júna, pretože by podľa neho boli bez účasti stredopravých opozičných strán, ktoré vyhlásili bojkot, nedemokratické. Meta sa tiež obával nepokojov.

Jeho pokus o zrušenie volieb zastavila volebná komisia. Najväčší úspech vo voľbách napokon získali Socialisti, ktorí majú tiež parlamentnú väčšinu. Práve Socialisti predtým vyzvali na hlasovanie o dôvere voči prezidentovi a iniciovali vyšetrovanie.

Viac k témam: parlamentné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk - Parlamentná komisia vypočúvala albánskeho prezidenta, dôvodom je pokus o zrušenie júnových volieb © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.