Nedeľa, 16. máj 2021
Zamračené  7,4 °C
Mimoriadne správy

Pápež podporil ochranu životného prostredia počas pandémie. Ľudí vyzýva, aby sa starali o planétu

 Webnoviny  21. jún 2020  124
Pápež podporil ochranu životného prostredia počas pandémie. Ľudí vyzýva, aby sa starali o planétu

21.6.2020 (Webnoviny.sk) - Pápež František vyzval hnutia bežných ľudí na ochranu životného prostredia po tom, čo zákazy vychádzania v dôsledku koronavírusu "opäť odhalili krásu toľkých miest bez dopravy a hluku".

Viac o téme: Koronavírus


V príhovore pár stovkám veriacich na Námestí svätého Petra v nedeľu povzbudil iniciatívy, aby sa starali o planétu. Príkladom takéhoto úsilia, ktoré začalo ako výsledok pandémie, je aj nedeľňajšie upratovanie brehov rieky Tiber v Ríme.

Ochrana životného prostredia je jedným z typických znakov Františkovho pontifikátu. Vatikán počas uplynulého týždňa vydal návod na zavedenie pápežovej encykliky Buď pochválený z roku 2015, v ktorej obvinil bohaté krajiny a záujmy korporácií z ničenia Zeme pri hľadaní zisku.

Vedci po celom svete skúmajú vplyv obmedzení pohybu a priemyselnej výroby na znečistenie ovzdušia a morí i na život vo voľnej prírode.

Viac k témam: Koronavírus, ochrana životného prostredia, Pandémia, životné prostredie, znečistenie vzduchu
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež podporil ochranu životného prostredia počas pandémie. Ľudí vyzýva, aby sa starali o planétu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.