Streda, 20. október 2021
Zamračené  13,2 °C
Mimoriadne správy

Pápež odslúži záverečnú omšu v Maďarsku, nakoniec sa s Orbánom i prezidentom Áderom

 Webnoviny  10. jún 2021  89
Pápež odslúži záverečnú omšu v Maďarsku, nakoniec sa s Orbánom i prezidentom Áderom

10.6.2021 (Webnoviny.sk) - Pápež František odslúži 12. septembra záverečnú omšu 52. Medzinárodného eucharistického kongresu (IEC) v Maďarsku.

Počas návštevy tejto krajiny sa stretne s maďarským prezidentom Jánosom Áderom, premiérom Viktorom Orbánom i ďalšími poprednými štátnymi predstaviteľmi. Informoval o tom portál Hungary Today.

Nepravdivé informácie


Maďarská katolícka biskupská konferencia, ktorá je organizátorom IEC, v stredajšom vyhlásení vyslovila poľutovanie nad nepravdivými informáciami o pápežovom programe, ktoré sa objavili v médiách.

Minulý týždeň americké katolícke noviny National Catholic Register informovali, že pontifik sa počas septembrovej návštevy Maďarska nechce stretnúť s Áderom ani Orbánom.

Pápež navštívi všetkých


V článku sa ďalej uvádzalo, že František by mal v Maďarsku stráviť iba tri hodiny a následne sa na tri a pol dňa presunúť na Slovensko.

"Nie je pravda, že by Svätý Otec vylúčil kohokoľvek z jeho programu," uvádza sa vo vyhlásení biskupskej konferencie.

Viac k témam: pontifik
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež odslúži záverečnú omšu v Maďarsku, nakoniec sa s Orbánom i prezidentom Áderom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.