Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Pápež František vyzval na urgentnú humanitárnu pomoc pre Pásmo Gazy aj na okamžité prijatie návrhov na prímerie

 Webnoviny   9. jún 2024  87  
Pápež František vyzval na urgentnú humanitárnu pomoc pre Pásmo Gazy aj na okamžité prijatie návrhov na prímerie

9.6.2024 (SITA.sk) - Pápež František v nedeľu vyzval na urýchlené dodávky humanitárnej pomoci Palestínčanom v Pásme Gaze a Izrael a palestínske hnutie Hamas na okamžité prijatie návrhov na prímerie a prepustenie rukojemníkov.

Počas nedeľného poludňajšieho požehnania zároveň poďakoval Jordánsku, ktoré bude tento týždeň hostiť medzinárodnú konferenciu o humanitárnej pomoci pre Palestínčanov.

Izraelsko-palestínsky konflikt


Nabádam medzinárodné spoločenstvo, aby urýchlene konalo a všetkými prostriedkami prišlo na pomoc ľuďom v Gaze, ktorí sú vyčerpaní vojnou,“ povedal pápež.

František pripomenul, že v sobotu uplynulo desať rokov od modlitby za mier, ktorú hostil vo Vatikánskych záhradách za účasti vtedajšieho izraelského prezidenta Šimona Peresa a palestínskeho lídra Mahmúda Abbása.

Pápež podporil návrhy na prímerie a vyjadril nádej, že podmienky rýchlo akceptujú obe strany, hoci uznal, že vyjednávania „nie sú ľahké“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Humanitárna pomoc, Izraelsko-palestínsky konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Pápež František vyzval na urgentnú humanitárnu pomoc pre Pásmo Gazy aj na okamžité prijatie návrhov na prímerie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.