Streda, 12. august 2020
Jasno  15,7 °C
Mimoriadne správy

Pápež František vyzval na motlitby za desiatky obetí teroristického útoku v Somálsku

 Webnoviny  29. december 2019  57
Pápež František vyzval na motlitby za desiatky obetí teroristického útoku v Somálsku

29.12.2019 (Webnoviny.sk) - Pápež František vyzval v nedeľu na modlitby za desiatky ľudí, ktorí prišli o život počas bombového útoku v somálskom hlavnom meste Mogadišo. Pápež sa tak pridal k medzinárodnému odsúdeniu krviprelievania, ktoré označil za "strašný teroristický útok".

Bomba umiestnená v nákladnom aute vybuchla v sobotu počas rannej špičky na rušnom kontrolnom stanovišti. O život prišlo 79 ľudí, prevažne univerzitných študentov, ďalších 125 utrpelo zranenia. Išlo o jeden z najkrvavejších útokov v Mogadiše za posledné roky.

Somálsky prezident z činu obvinil militantné islamistické hnutie aš-Šabáb, ktoré je napojené na al-Káidu a usiluje sa o zvrhnutie miestnej vlády.

Viac k témam: bombový útok, teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František vyzval na motlitby za desiatky obetí teroristického útoku v Somálsku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.