Utorok, 19. október 2021
Polojasno  13,1 °C
Mimoriadne správy

Pápež František vyzval k humanitárnej pomoci pre hladujúcich ľudí v etiópskom regióne Tigraj

 Webnoviny  13. jún 2021  100
Pápež František vyzval k humanitárnej pomoci pre hladujúcich ľudí v etiópskom regióne Tigraj

13.6.2021 (Webnoviny.sk) - Pápež František v nedeľu vyzval k humanitárnej pomoci pre hladujúcich ľudí v regióne Tigraj na severe Etiópie. Etiópski a eritrejskí vojaci tam blokujú dodávky jedla a ďalšej pomoci.

Svätý otec žiada okamžité ukončenie bojov v oblasti, návrat k sociálnej harmónii a garanciu potravinovej a zdravotnej pomoci.

Počas nedeľného požehnania povedal, že myslí na ľudí v regióne, ktorých zasiahla humanitárna kríza a uvrhla najchudobnejších do hladomoru.

Organizácia Spojených národov (OSN) a humanitárne organizácie tvrdia, že v oblasti čelí hladomoru viac ako 350-tisíc ľudí. Ďalšie dva milióny sú len krok od najhoršieho hladomoru od roku 2011 v Somálsku.

Mnohí tvrdia, že z jedla sa stal vojnový nástroj. Vojaci potraviny buď blokujú alebo kradnú.

V regióne žilo viac ako šesť miliónov ľudí, dva milióny odtiaľ už ušli.

Viac k témam: humanitárna pomoc, Tigraj
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František vyzval k humanitárnej pomoci pre hladujúcich ľudí v etiópskom regióne Tigraj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.