Sobota, 23. október 2021
Slnečno  4,8 °C
Mimoriadne správy

Pápež František vyjadril sústrasť kráľovnej Alžbete II. a ocenil oddanosť princa Filipa rodine

 Webnoviny  10. apríl 2021  106
Pápež František vyjadril sústrasť kráľovnej Alžbete II. a ocenil oddanosť princa Filipa rodine

10.4.2021 (Webnoviny.sk) - Pápež František vyjadril britskej kráľovnej Alžbete II. úprimnú sústrasť nad smrťou jej manžela princa Filipa. V telegrame, ktorý poslal 94-ročnej vdove, uviedol, že ho smrť princa veľmi zarmútila.

Svätý Otec v ňom takisto ocenil princovu "oddanosť manželstvu a rodine, významnú službu verejnosti a angažovanosť voči vzdelaniu a pokroku budúcich generácií". Pápež zároveň poslal kráľovnej a všetkým trúchliacim požehnanie.

Princ Filip zomrel v piatok vo veku 99 rokov. "Jej veličenstvo Kráľovná s hlbokým zármutkom oznamuje úmrtie jej milovaného manžela, jeho kráľovskej výsosti princa Filipa, vojvodu z Edinburghu. Jeho kráľovská výsosť zomrela dnes ráno pokojne na hrade Windsor," oznámil Buckinghamský palác.

Detaily o pohrebe, ktorý sa bude konať v Kaplnke svätého Juraja na hrade Windsor, plánujú oznámiť počas víkendu. Je už známe, že to podľa princovho želania nebude štátny pohreb.

Viac k témam: Úmrtie britského princa Filipa
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František vyjadril sústrasť kráľovnej Alžbete II. a ocenil oddanosť princa Filipa rodine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.