Nedeľa, 16. máj 2021
Oblačno  7,8 °C
Mimoriadne správy

Pápež František upozornil na prehlbovanie rozdielov počas pandémie koronavírusu

 Webnoviny  26. august 2020  122
Pápež František upozornil na prehlbovanie rozdielov počas pandémie koronavírusu

26.8.2020 (Webnoviny.sk) - Pápež František počas stredajšej audiencie vyhlásil, že pandémia koronavírusu odhalila a prehĺbila spoločenské nerovnosti. Uviedol, že rozdiely sa objavujú na pracoviskách, v školách aj v programoch vlád, ktoré sa snažia riešiť ekonomické dopady pandémie.

Pontifik pochádzajúci z Argentíny upozornil, že niektorým deťom prerušili vyučovací proces, iné chodia do škôl a nie všetci rodičia môžu pracovať z domu. Okrem toho poznamenal, že "niektoré bohatšie štáty si môžu dovoliť vyčleniť peniaze na riešenie krízy, čo v prípade iných môže obmedziť ich budúcnosť".

Viac o téme: Koronavírus


"Tieto príznaky nerovnosti odhaľujú chorobu spoločnosti. Je to vírus, ktorý pochádza z chorej ekonomiky. Vychádza z nerovnomerného hospodárskeho rastu, ktorý ignoruje základné ľudské hodnoty," skonštatoval pápež František.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, pápež
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František upozornil na prehlbovanie rozdielov počas pandémie koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.