Štvrtok, 28. október 2021
Jasno  3,9 °C
Mimoriadne správy

Pápež František sa stretol s preživšou z Osvienčimu, pobozkal jej tetovanie na ruke (video)

 Webnoviny  26. máj 2021  134
Pápež František sa stretol s preživšou z Osvienčimu, pobozkal jej tetovanie na ruke (video)

26.5.2021 (Webnoviny.sk) - Pápež František v stredu počas generálnej audiencie pobozkal tetovanie preživšej z Osvienčimu - poľskej občianky Lidie Maksymowiczovej. Tú ako 3-ročnú deportovali do koncentračného tábora z rodného Bieloruska.

Pontifikovi ukázala číslo, ktoré jej nacisti vytetovali na ruku. František sa k nej sklonil a pobozkal ho. Maksymowiczová pre Vatican News uviedla, že si s pápežom nevymenila žiadne slová. „Rozumeli sme si pohľadom,“ povedala počas akcie zameranej na vzdelávanie mládeže o holokauste.

Maksymowiczová tri roky strávila v detskej časti tábora v Osvienčime, v ktorej vykonával častokrát nehumánne medicínske pokusy nacistický lekár Josef Mengele. Keď tábor oslobodili, ujala sa jej poľská rodina.Viac k témam: holokaust, koncentračný tábor, Osvienčim
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František sa stretol s preživšou z Osvienčimu, pobozkal jej tetovanie na ruke (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.