Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Pápež František sa po operácii zotavuje a cíti sa lepšie, slávil v súkromnej kaplnke svätú omšu

 Webnoviny  10. júl 2021  124
Pápež František sa po operácii zotavuje a cíti sa lepšie, slávil v súkromnej kaplnke svätú omšu

10.7.2021 (Webnoviny.sk) - Pápež František sa po nedávnej operácii cíti čoraz lepšie. Vatikán v sobotu informoval, že Svätý otec má "uspokojivé krvné testy".

"Postupne začína pracovať a prechádza sa po chodbe svojho apartmánu. Popoludní slávil v súkromnej kaplnke svätú omšu a neskôr sa navečeral s tými, ktorí mu v týchto dňoch pomáhajú," povedal hovorca Vatikánu Matteo Bruni.

Pápež sa v súčasnosti nachádza v apartmáne na 10 podlaží v Univerzitnej poliklinike Agostina Gemelliho v Ríme. V nedeľu by mal odtiaľ predniesť poludňajšiu modlitbu.

Do nemocnice ho prijali 4. júla. Podstúpil operáciu hrubého čreva. Vatikán uviedol, že 84-ročný pacient by mal zostať v nemocnici minimálne do konca týždňa.

Viac k témam: operácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František sa po operácii zotavuje a cíti sa lepšie, slávil v súkromnej kaplnke svätú omšu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.