Piatok, 5. jún 2020
Jasno  11,2 °C
Mimoriadne správy

Pápež František povozil vo svojom aute deti utečencov a spravili si aj selfie

 Webnoviny  15. máj 2019  54
Pápež František povozil vo svojom aute deti utečencov a spravili si aj selfie

VATIKÁN 15. mája (WebNoviny.sk) - Pápež František povozil vo svojom aute osem detí utečencov, ktoré do krajiny prišli z Líbye. Pochádzajú pritom zo Sýrie, Nigérie a Konga.

Svätý otec ich previezol v stredu na zadnom sedadle takzvaného papamobilu po Námestí svätého Petra. Niektoré z nich mávali, iné ukazovali vztýčený palec. Napokon sa s pápežom objali a spravili si selfie.

Vatikán potvrdil, že niektoré deti prišli do Talianska na lodi ešte pred niekoľkými mesiacmi, pričom iné dorazili 29. apríla s rodinami vďaka humanitárnym aktivitám.

Pápež sa dostal do sporu s talianskou vládou v otázke prijatia utečencov. V roku 2016 priviezol vo svojom lietadle z Grécka dvanásť občanov Sýrie.

Viac k témam: migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František povozil vo svojom aute deti utečencov a spravili si aj selfie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.