Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -2,5 °C
Mimoriadne správy

Pápež František poslal odkaz na klimatickú konferenciu, ľudstvo musí ťahať za jeden povraz

 Webnoviny   2. november 2021  56
Pápež František poslal odkaz na klimatickú konferenciu, ľudstvo musí ťahať za jeden povraz

2.11.2021 (Webnoviny.sk) - Tohtoročná klimatická konferencia COP26 podľa pápeža Františka ukáže, či „naozaj existuje politická vôľa“ urobiť potrebné kroky na zmiernenie klimatickej zmeny a pomôcť „chudobnejším a zraniteľnejším národom, ktoré sú ňou najviac postihnuté“.

Uviedol to v odkaze, ktorý namiesto neho na konferencii Organizácie Spojených národov (OSN), prečítal kardinál Pietro Parolin. František vyjadril poľutovanie nad tým, že sa na samite nemôže zúčastniť osobne, a povedal, že prítomných, ktorí robia dôležité rozhodnutia, sprevádza v modlitbách.

Žiaľ, musíme uznať, ako ďaleko ešte zostávame od dosiahnutia cieľov stanovených v boji proti klimatickej zmene,“ uviedol vo svojom odkaze konferencii pápež, pre ktorého je ochrana životného prostredia dôležitým prvkom jeho pôsobenia. František vyzval medzinárodnú komunitu, aby využila „úprimnosť, zodpovednosť a odvahu“ pri riešení globálneho otepľovania a tlačila na „ľudskú rodinu“, aby ťahala za jeden povraz. „Dnes, rovnako ako po druhej svetovej vojne, musí medzinárodné spoločenstvo ako celok stanoviť za prioritu vykonávanie kolegiálnych, solidárnych a prezieravých akcií,“ doplnil.

Viac k témam: Klimatická konferencia COP26
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František poslal odkaz na klimatickú konferenciu, ľudstvo musí ťahať za jeden povraz © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.