Streda, 23. jún 2021
Zamračené  23,9 °C
Mimoriadne správy

Pápež František poslal do Libanonu štvrť milióna eur, sú určené tamojším zástupcom cirkvi

 Webnoviny   7. august 2020  137
Pápež František poslal do Libanonu štvrť milióna eur, sú určené tamojším zástupcom cirkvi

7.8.2020 (Webnoviny.sk) - Pápež František poslal zástupcom cirkvi v Libanone 250-tisíc eur, ktoré im majú pomôcť vysporiadať sa s následkami ničivého výbuchu v Bejrúte.

Vatikán uviedol, že je to "počiatočná pomoc" a prejav "otcovskej blízkosti voči ľuďom vo vážnych ťažkostiach". Peniaze poslali prostredníctvom vatikánskej diplomatickej misie v Bejrúte.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Výbuch v Bejrúte (fotografie)

Vatikán vyhlásil, že explózia poškodila aj kostoly a kláštory. V piatok takisto potvrdili, že aktivovali "okamžitú prvú pomoc", ktorá zahŕňa zdravotnú starostlivosť, prístrešie pre ľudí bez domova a centrum základných potrieb, ktoré cirkev poskytuje cez rôzne katolícke charitatívne organizácie.

Viac k témam: Výbuch v Bejrúte
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František poslal do Libanonu štvrť milióna eur, sú určené tamojším zástupcom cirkvi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.