Nedeľa, 26. máj 2019
Zamračené  13,4 °C
Mimoriadne správy

Pápež František navštívi Spojené arabské emiráty, s predstaviteľmi cirkví bude hovoriť o mieri

 Webnoviny   6. december 2018  50
Pápež František navštívi Spojené arabské emiráty, s predstaviteľmi cirkví bude hovoriť o mieri

VATIKÁN 6. decembra (WebNoviny.sk) – Pápež František plánuje vo februári budúceho roka navštíviť Spojené arabské emiráty. Vatikán vo štvrtok uviedol, že František sa zúčastní na stretnutí predstaviteľov rôznych cirkví, ktoré sa uskutoční od 3. do 5. februára v Abú Zabí.

Témou jeho cesty bude mier a logom holub nesúci olivovú ratolesť, čo naznačuje, že pápež sa bude silno zasadzovať za kresťansko-moslimský dialóg a mier v regióne.

Osemdesiatjedenročný František cestu uskutoční len týždeň po tom, čo sa vráti domov z Panamy, kde sa 22. až 27. januára zúčastní na Svetových dňoch mládeže. V marci hlava rímskokatolíckej cirkvi zavíta do Maroka, zatiaľ čo možnú návštevu Japonska v roku 2019 zatiaľ len zvažuje.

Viac k témam: mier, Pápež František
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František navštívi Spojené arabské emiráty, s predstaviteľmi cirkví bude hovoriť o mieri © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.