Sobota, 16. október 2021
Slnečno  9,2 °C
Mimoriadne správy

Pápež František je v nemocnici, podstúpi operáciu stenózy hrubého čreva

 Webnoviny   4. júl 2021  164
Pápež František je v nemocnici, podstúpi operáciu stenózy hrubého čreva

4.7.2021 (Webnoviny.sk) - Pápež František v nedeľu odišiel do Univerzitnej polikliniky Agostina Gemelliho v Ríme na plánovanú operáciu stenózy hrubého čreva. Informoval o tom Vatikán. Krátke oznámenie tlačového úradu Svätej stolice presne neuviedlo, kedy sa chirurgický zákrok uskutoční. Vatikán však konštatoval, že bude informovať o výsledku operácie.

Len tri hodiny pred zverejnením správy o hospitalizácii 84-ročný pápež pozdravil veriacich na Námestí svätého Petra.

Dodržal tak nedeľňajšiu tradíciu, pričom oznámil, že v septembri navštívi Maďarsko a Slovensko. Pápežov zdravotný stav je vo všeobecnosti dobrý, hoci mu v mladosti vyoperovali časť pľúc. Okrem toho má ischias, čo znamená, že občas má bolesti dolnej časti chrbta a nohy.

Lekári Polikliniky Gemelli v minulosti už hlavy katolíckej cirkvi operovali, vrátane pápeža Jána Pavla II., ktorému v roku 1992 odstránili nezhubný nádor hrubého čreva.

Viac k témam: hospitalizácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František je v nemocnici, podstúpi operáciu stenózy hrubého čreva © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.